Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut e ka filluar nga qyteti i Kumanovës, duke u takuar me qytetarë, aktivistë dhe simpatizantë të Alternativës. Gjatë takimit, Gashi, mes tjerash, tha: ” Ne do të angazhohemi që gjatë 4-vjeçarit qeveritar të synojmë përmirësimin e arsimit cilësor, shkolla dhe objekte moderne cilësore, përmirësimin e librave dhe teksteve shkollore etj. Një ndër prioritetet tona qeveritare do të jetë arsimi cilësor me rroga të larta për arsimtarët, profesorët dhe pushim pranveror për nxënësit. Çdo arsimtari e profesori, që nga niveli i arsimit parashkollor, fillor, i mesëm e deri te ai sipëror, do t’i mundësojmë rritjen e rrogave dhe pushim pranveror për fëmijët, nxënësit dhe studentët”, ka thënë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Një i vrarë dhe disa të plagosur në Batincë të Shkupit

Në oborrin e një lokali në fshatin Batincë mbrëmë ka ardhur deri…