Kafshët në të gjithë botën duket se po përshtaten mirë me jetën pa njerëz gjatë shpërthimit të coronavirusit.

Edhe luanët janë duke shijuar paqen dhe qetësinë, këtë e tregon më së miri një seri fotografish të reja nga Parku Kombëtar Kruger në Afrikë të Jugut.

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter

Imazhet tregojnë se si ata bënë një sy gjumë në rrugë, dhe dukeshin të pashqetësuar nga prania e fotografit, Richard Sowry.

Ranger Richard Sowry was able to get up close to the pride.

Në një ditë normale, zona do të ishte e zënë me turistë, mirëpo parku është mbyllur që nga 25 marsi si pjesë e bllokimit mbarëkombëtar të Afrikës së Jugut për ta luftuar coronavirusin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…