Moti i acartë që ka përfshirë Evropën veriore ka shkaktuar humbjet e para të jetëve. në Britaninë e Madhe, aty ku situata është më kritike, 3 fëmijë që kishin rënë në një liqen të ngrirë kanë humbur jetën, ndërsa autoritetet po kërkojnë për të paktën edhe 2 fëmijë të tjerë të zhdukur.

Ndërkohë moti i keq ka shkaktuar edhe një kaos me udhëtimet. Disa aeroporte të Londrës si Heathrow, Stansted, Gatwick, janë detyruar të mbyllin pistat e tyre dhe të anulojnë shumë fluturime të dielën në mbrëmje deri në mëngjesin e së hënës për shkak të reshjeve të dëborës. Kjo situatë nga ana tjetër ka shkaktuar jo pak stres për të gjithë qytetarët e bllokuar në aeroport.

Stuhitë e dëborës kanë goditur edhe Poloninë. Një ortek në zonë e Kopa Kondracka, zuri poshtë tre persona, por falë ndërhyrjes së shpejtë u bë e mundur shpëtimi i tyre./kp/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ziadin Sela, bashkë me një ekipin mjeksor të kryesuar nga Taravari në Durrës!

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, Sekretari Gjeneral i ASH dhe…

Konfirmohet edhe nga ministria e shëndetësisë: Ka vikima, por ende nuk dihet numri nga shpërthimi i zjarrit në Tetovë

Zjarri që ka shpërthyer në spitalin modular të Tetovës është serioz. Nga…

Familja nga Kosova kallëzim penal kundër spitalit “Zhan Mitrev”

“Djalin e dërgova në spitalin ‘Zhan Mitrev’, në tetor të vitit të…

Raufi: Dhuna ndaj “Grupit të Kumanovës” vazhdon nga viti 2015 (Video)

Për bastisjen e qelive të pjestarëve të “Grupit të Kumanovës” në burgun…

Një tërmet me magnitudë 5.8 goditi Greqinë

Një tërmet me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e…