Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë se është kërcënuar me jetë.

Mediat vendase raportojnë se kreu i qeverisë malazeze ka kërkuar nga drejtuesit e policisë publike dhe sekrete që të hetojnë kërcënimet që ka marrë për shkak të arrestimit të oficerit të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë.

Abazoviqi ndër të tjera ka thënë për mediat se ka kërkuar mbledhjen e informacioneve, duke deklaruar tutje se grupet e afërta me një oficer të arrestuar së fundmi po planifikojnë një lloj hakmarrjeje.

Pak ditë më parë kryeministri i Malit të Zi, tha në kuvend se nuk do të japë dorëheqje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kjo fotografi tregon “luftën e vërtetë popullore për Ukrainën – Putin nuk ka asnjë shans për ta fituar atë”

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, ka publikuar një fotografi në të…

Kiracovski sot para Prokurorisë për rastin “Reket”

Deputeti Aleksandar Kiracovski mëngjesin e sotëm do të paraqitet në Prokurorinë për…

Covid-19, gjendja alarmante në Çair, Gazi Babë e Saraj

Numri i rasteve aktive në nivel të komunave të Qytetit të Shkupit…

Për disa orë 30 ndërhyrje të Ndihmës së Shpejtë në Shkup

“Janë rritur thirrje në Ndihmën e Shpejtë në Shkup, ndërsa ekipi që…

SHBA – arrin në 100 mijë në ditë mesatarja e rasteve me COVID-19

Shtetet e Bashkuara kanë tani mesatarisht 100,000 infeksione të reja në ditë…