Është votuar mocioni ndaj kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq, mocion të cilit ai nuk i ka mbijetuar dhe është rrëzuar nga pushteti, njofton Klan Kosova.

Pas përfundimit të votimit, Abazoviq ka dalur nga salla për të mbajtur një konferencë për media

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kaos me fluturimet nga Gjermania, sot e pësojnë 134 mijë pasagjerë

Greva e stafit të administratës së kompanisë Lufthansa -s  ka sjell një kaos të papare…

Rrufeja godet dy persona në plazhin e Ohrit

Dy persona janë dërguar në spital pasi janë lënduar nga rrufeja. Ngjarja…

Diplomati maqedonas në pranga, dyshohet për keqpërdorim të imunitetit – këto thuhet të jenë lidhjet e tij me Mijallkov

Derisa është konfirmuar arrestimi i diplomatit maqedonas në Serbi nga Ministria e…

OBSH: Rusia sulmoi 18 objekte shëndetësore në Ukrainë

Sulmi në Mariupol ndodhi në kohën kur mijëra civilë ukrainas po përpiqeshin…

Bie nataliteti, shkaktar pandemia e migrimi

Kohët e fundit në Kosovë  po lindin më pak fëmijë. Në një…