Drejtori i Policisë Financiare, Arafat Muaremi në një prononcim përmes telefonit për TV21 ka përgënjeshtruar shkrimet në disa media online, se ai është në arrati. Muaremi tha se shkrimet e tilla po bëhen për të njollosur reputacionin e tij.

“Jo, nuk jam në arrati. Shkrimet e tilla janë dezinformata nga portale të afërta me opozitën”, deklaroi shkurt për TV21 Muaremi.

Ndryshe, në disa media online, mëngjesin e sotëm shkruhej se drejtori i Policisë Financiare, Arafat Muaremi ka shfrytëzuar pushimin vjetor për t’u arratisur nga Maqedonia e Veriut pas paralajmërimeve të Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit se do të ketë një aksion të madh.

Ditë më parë, emisioni “Kod” raportoi se Avokati i Shtetit ka ngritur kallëzime penale kundër prokurorëve Artan Ajro dhe Gavril Bubevski (ish prokurorë të Prokurorisë Speciale Publike), kundër Arafat Muaremi (ish-hetues në PSP dhe drejtor aktual i Policisë Financiare) dhe kundër të dënuarit Sead Koçan (pronar i Transmet-it dhe i dënuar në rastin Trust) për konfiskimin e parealizuar të Transmetit./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kosova ka strehuar 467 afganë deri tani, kërkohet përkrahja e organizatave ndërkombëtare

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka ftuar në një takim…

Zelensky thirrje ushtarëve rusë: Dorëzohuni

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka ftuar ushtarët e Rusisë që të…

Pas infektimit të 36 personave që morën pjesë në varrim e në të pame, telashe për t’i testuar pjesëmarrësit

Një ceremoni mortore e zhvilluar më 6 prill në Pejë, ka ndikuar…

Posedonin armë dhe municion, arrestohen katër persona nga rrethi i Tetovës

Më 16.05.2021 në orën 00.50 në vendin e quajtur “Tre ujërat”, në…

Analistët parashikojnë rënien e Qeverisë Hoti, shkak mungesa e numrave në Kuvend dhe mospajtimet brenda koalicionit

Pothuajse asnjë ligj nuk është duke kaluar në Kuvendin e Kosovës edhe…