Dy dylbera që më me ëndje pranojnë që Festat e Nontorit t’i kalojnë në Bullgari se sa në ndonjë Konferencë kombëtare në Shqipëri, Kosovë apo Maqedoni të Veriut.
Në Bullgari qenka organizuar një konferencë ndërkombëtare me liderët fetar të Ballkanit, ku paskan diskutuar për siguri dhe paqe në rajon! A u përpoqën këta dy “liderë fetar” shqipfolës që të imponojnë ndonjë konkluzë e cila do ta dënonte aspiratën serbe për ta destabilizuar Kosovën dhe, me kete tërë Ballkanin, situatë kjo që do ta ndihmonte shtetin terrorist të Rusisë? A u konkludua se pa ndëshkimin e politikave shoveniste serbe që po mundohet t’i zbatojë në Kosovë, nuk ka siguri dhe paqe në Ballkan. Apo, mjafton që dylberat të përzihen diku sa për set-fotografishë, si ato të manikinëve që pozojnë për kopertinat e play boy revistave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Një mjek në Gjermani: Nuk kam parë kurrë më shumë njerëz të sëmurë

Numri i njerëzve në Gjermani, që janë duke vuajtur nga ndonjë lloj…

Tërmet i fuqishëm në Bosnje e Hercegovinë, ndjehet edhe në vendet tona

Dridhje të tokës janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, Kosovë, Maqedonisë…

Shkup, qeni endacak sulmon pacient brenda në Klinikën e Fëmijëve

Një qen në Qendrën Urgjencës pranë Klinikës së fëmijëve në Shkup ka…

Arrestohet një anëtar i LDK-së në Dragash

Një përleshje fizike mes dy personave ka ndodhur brenda një kafiterie në…

Helmohen 26 zyrtarë që kanë qenë të ngarkuar me numërimin e zarfeve nga Serbia (video)

Procesi i verifikimit të zarfeve me vota të ardhura nga Serbia, është…