Zërat se OBSH ka urdhëruar të ndalohet futbolli deri vitin tjetër janë hedhur poshtë nga UEFA.“UEFA pranoi një kërkesë për të pezulluar sportin deri në vitin 2021 nga OBSH”, shkruajti e përditshmja italiane La Repubblica të martën.

Raporti, i cili citon revistën braziliane Veja, pretendon se iu tha UEFA-së të merrte masa për të parandaluar një valë të dytë të Covid-19 në një takim të komitetit ekzekutiv që zgjati më shumë se dy orë të enjten e kaluar.

Pezullimi i futbollit për atë periudhë kohore do të shkaktonte çrregullime për këtë sezon, si dhe sezonin 2020/21.

Sidoqoftë, UEFA ka mohuar pretendimet se ishte kërkuar të ndalonte sportin deri në vitin e ardhshëm nga OBSH, sipas The Independent.

“Kjo nuk qëndron, pasi nuk është e saktë.
OBSH kurrë nuk ka rekomanduar që futbolli të mos luhet deri më 2021”, ka thënë për Independent zyrtari i UEFA-s.Në fakt, UEFA raportohet se po vazhdon të bëjë plane se si sezoni 2019/20 mund të përfundojë pa rrezikuar shëndetin e askujt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…