Zërat se OBSH ka urdhëruar të ndalohet futbolli deri vitin tjetër janë hedhur poshtë nga UEFA.“UEFA pranoi një kërkesë për të pezulluar sportin deri në vitin 2021 nga OBSH”, shkruajti e përditshmja italiane La Repubblica të martën.

Raporti, i cili citon revistën braziliane Veja, pretendon se iu tha UEFA-së të merrte masa për të parandaluar një valë të dytë të Covid-19 në një takim të komitetit ekzekutiv që zgjati më shumë se dy orë të enjten e kaluar.

Pezullimi i futbollit për atë periudhë kohore do të shkaktonte çrregullime për këtë sezon, si dhe sezonin 2020/21.

Sidoqoftë, UEFA ka mohuar pretendimet se ishte kërkuar të ndalonte sportin deri në vitin e ardhshëm nga OBSH, sipas The Independent.

“Kjo nuk qëndron, pasi nuk është e saktë.
OBSH kurrë nuk ka rekomanduar që futbolli të mos luhet deri më 2021”, ka thënë për Independent zyrtari i UEFA-s.Në fakt, UEFA raportohet se po vazhdon të bëjë plane se si sezoni 2019/20 mund të përfundojë pa rrezikuar shëndetin e askujt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Në këtë vend të varfër zbulohet diamanti i tretë më i madh në botë

Firma e diamantëve Debswana ka zbuluar një diamant 1,098 karat në Botsvana…

Origjina e COVID/ Anthony Fauci habit me deklaratën e tij

Dr.Anthony Fauci nuk është i bindur se COVID është zhvilluar natyrshëm, teksa…

Zelensky bën thirrje që Rusia të përjashtohet nga Këshilli i Sigurimit të OKB-së

Presidenti ukrainas, Zelensky në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së është…

Zelensky: Askush nuk e di se sa do të zgjasë lufta në Ukrainë

Në adresimin e tij më të fundit përmes një videoje të realizuar,…

Kosovë / Nga 33 pacientët e shtrirë në Klinikën Infektive me COVID-19, dy prej tyre me gjendje të rëndë

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë të shtrirë…