Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva e cila kohëve të fundi është protagonistja kryesore e zhvillimeve aktuale në Maqedoninë e Veriut raportohet se këtyre ditëve është parë në plazhet e bregdetit grek, derisa emri i saj po lakohet lidhur me rastin “Zhvatja”, që ka të bëjë me shantazhimin dhe marrjen e 1.5 milionë euro nga një biznesmen i dyshuar nga Prokuroria Speciale, Janeva po freskohet në bregdetin e shtetit fqinj.

Fotografia është dërguar nga një qytetar deri tek redaksia e “kanal 5”.

Deri tani kryeprokurorja Janeva nuk është deklaruar lidhur me këtë foto të publikuar, se qëndron apo jo për pushime në Greqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…