Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 997 testime janë regjistruar 92 raste të reja me coronavirus, ndërsa tre pacientë kanë humbur jetën.

Sipas qyteteve, Shkupi prin me raste të reja me 17 personatë infektuar, nga 6 raste në Kumanovë dhe Shtip, Tetova 7, Gostivari 5, Prilepi 2, Struga 3, Velesi 2, Manastiri 3, Ohri 2, Kavadari 1, Gjevgjelia 3, Strumica 2, Kriva Pallanka 1, Koçani 3, Makedonski Brodi 2, Pehçeva 3, Berova 1, Dellçeva 13, Sveti Nikole 4, Kërçova 5 dhe Negotina 1.

Sa i përket rasteve aktive në Maqedoninë e Veriut janë mbi 2 mijë.

Përkundër dënimeve për mos mbajtje të maskës mbrojtëse, përkundër asaj që çdo dite kemi mbi 100 raste të reja, dhe apelkeve të vazhdueshme të institucioneve qeveritare, qytetarët vërshojnë vendet turistike, bëjnë dhe dasma dhe ahengje të ndryshme, dhe pothusjse në çdo shesh dhe treg kemi plot qyetata pa maska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…