90 vjet më parë, Federata Shqiptare e Futbollit u pranua si anëtare e FIFA-s. Në këtë datë historike, Presidenti i FIFA, Gianni Infantino në një video mesazh ka vlerësuar bashkëpunimin dhe arritjes e Shqipërisë në futboll.

“Urime! Urime në përvjetorin e 90-të të anëtarësimit në FIFA. Qëkur është bërë anëtare e FIFA-s në vitin 1932 federata juaj ka ndërtuar një histori të veçantë dhe të  dalluar bashkëpunimi, zhvillimit të futbollit, progresit dhe suksesi në të gjitha nivelet për meshkuj, femra dhe futbollin e të rinjve. Sa i takon futbollit të meshkujve nuk mund të harrojmë kualifikimin e parë historik dhe paraqitjen në finalet e UEFA Euro 2016 në Francë, që i sollën aq shumë gëzim dhe krenari popullit shqiptar dhe që është rezultati i përmirësimit të vazhdueshëm gjatë viteve të fundit”.

Pra urime edhe një herë tjetër për gjithçka që ju po bëni për futbollin dhe për arritjen e këtij 90-vjetori historik si anëtar i FIFA. Ne kemi besim tek Shqipëria dhe ju do të keni gjithmonë besimin e FIFA-s. Ju uroj ta festoni sa më bukur, fat të mbarë për finalen e madhe të Tiranës dhe uroj të shihemi bashkë së shpejti”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

S’dihet ende forma e bashkëpunimit mes LVV dhe iniciativës së Osmanit

Ish-deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka thënë se pret…

Arrestohet një banor i Bllacës për posedim të armës pa leje

Nëpunësit policor nga Qendra Rajonale për çështje kufitare Veri – Stacioni policor…

Coronavirusi që ngriti në këmbë gjithë botën, si bartet dhe cilat janë simptomat?

Shfaqja e coronavirusit të ri në Kinë, prej të cilit kanë vdekur…

Regjistrohen 633 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 336 persona

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit…

Taravari: Ka pakënaqësi brenda BDI-së, Grupi i Zjarrit ishte lojë e brendshme

I pyetur në ClickPlus në TV21 nëse ka mundësi që deputetë të…