Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 79 raste të reja me Covid-19 dhe 2 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa janë kryer 835 teste.

Rastet e reja janë shënuar sipas qyteteve të mëposhtme: Shkup 44, Kumanovë 9, Shtip 3, Prilep 1, Tetovë 8, Strugë 1, Veles 3, Manastir 1, Ohër 1, Gostivar 6, Vinicë 1, Negotinë 1

Ndërsa pacientët që kanë ndërruar jetë, njëri është nga Prilepi dhe tjetri nga Strumica.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…