Në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme të Kosovës janë duke u trajtuar 917 pacientë.

Sipas raportit të fundit nga SHSKUK, 757 raste janë të konfirmuara me virusin korona, 61 pacientë janë të dyshuar dhe në pritje të rezultateve.

Poashtu bazuar në raport, 36 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore, 734 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Numri i rasteve aktive të infektuar me Kovid-19 arrin 470 persona, më shumë në Shkup

Kaluan dy ditë në vend pasi ora policore është hequr tërësisht, me…

23 vjet nga konferenca e Rambujesë

Para 23 viteve, më 6 shkurt të vitit 1999 i filloi punimet…

Pesë korridore humanitare hapen në lindje të Ukrainës në rajonin Luhansk

Autoritetet ukrainase në rajonin Luhansk shpresojnë të evakuojnë civilët përmes pesë korridoreve…

Indi, shënohen 3.380 vdekje të reja nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Indi e cila është një prej…

Fotografi të papublikuara të Defender 2021

Ambasaba Amerikane ka publikuar foto të papublikuara të stërvitjes më e madhe…