Ende i panjohur motivi dhe autori i masakrës

Të paktën 6 persona janë vrarë dhe 10 të tjerë u plagosën nga të shtënat e armëve në qendër të qytetit amerikan të Sacramento të Kalifornisë rreth orës 2 të mëngjesit të së dielës.

Dëshmitarët thanë se njerëzit nisën të largoheshin në panik menjëherë sapo dëgjuan të shtënat në një zonë të mbushur me restorante dhe bare. Policia u tha se shkoi menjëherë në vendin e ngjarjes, por pa mundur dot të identifikojë cilët ishin autorët e kësaj masakre.

Ende asnjë person nuk është ndaluar për ngjarjen deri në sqarimin e rrethanave. Autoritetet u bënë thirrje qytetarëve të shmangin këtë zonë pasi autorët janë ende të lirë.

Nuk ka ende të dhëna për identitetin e viktimave, por mësohet se pjesa më e madhe e të lënduarve janë të moshave të reja që kishin frekuentuar një klub nate në zonë. Incidenti pritet të rindezë debatin e vazhdueshëm për lejimin e armëve luftarake në shoqërinë amerikane. Armët e zjarrit shkaktojnë rreth 40 mijë vdekje në vit në SHBA.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Krimineli famëkeq serb, Belivuk pranon se i ka shërbyer pushtetit rreth projektit “Beogradi mbi ujë”

Katër anëtarë të një grupi kriminal serbë kanë dalë sot para organeve…

Nderohet njeriu që u hodh nga ura për të shpëtuar një vajzë dyvjeçare

Jonathan Bauer i cili u hodh nga një urë për të shpëtuar…

Falja s’është e mjaftueshme për të mbijetuarit e sulmit me dron të SHBA-së në Kabul

Një ditë pasi ushtria e SHBA-së ka pranuar se një sulm me…

Vaksinat zvogëlojnë rrezikun nga “coronavirusi i gjatë”

Njerëzit që janë plotësisht të vaksinuar dhe infektohen me coronavirus kanë rreth…

Ende nuk dihet se kur do të nisë rigjykimi për “Titanik 3”, apeli pranoi ankesat e Alimit dhe Gurit

Edhe pas pushimit kolektiv të gjykatës që përfundoi këtë javë, nuk dihet…