Policia ka ndaluar 71 persona që nuk kanë respektuar orën policore gjatë 24 orëve të fundit. Policia arrestoi 55 persona dhe mori të dhënat për të tjerët, pas së cilës, do të merren masa të tjera.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Brendshme, në 24 orët e kaluara, për 32 persona u mor vendime për izolim dhe 47 persona të tjerë nënshkruan deklarata për vetë-izolim. Punonjësit e policisë kryen inspektime të personat në izolim dhe vetë-izolim, por nuk u regjistrua asnjë person që nuk kishte respektuar masën për izolim dhe vetë-izolim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sela: Akademikët maqedonas nuk meritojnë të quhen as intelektual

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela e quan absurd propozimin…

​Sveçla: Sot u legjitimua lufta jonë ndaj grupeve kriminale në veri

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka reaguar pas vendosjes së…

Naser Rugova: Kryesia në dorëheqje e LDK-së po përpiqet ta imponojë kandidatin e vet për kryetar të partisë

Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje…

“Shqipëria hapet totalisht në 1 qershor”

Shqipëria do të hapet plotësisht në 1 qershor, pa masa kufizuese anti-COVID,…

Sali Berisha e paralajmëron kryeministrin Rama për seri protestash të pafundme të PD-së: Ky uragan, ky ortek nuk ndalet më!

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në protestën e organizuar sot në Tiranë,…