Pesëdhjetë njerëz thuhet se kanë vdekur në një sulm me raketa ruse, në stacionin e trenit Kramatorks.

Pavlo Kyrylenko, përmes një postimi në Telegram, tha se nga 38 personat që vdiqën në stacionin e trenit, 12 të tjerë që u plagosën në vendngjarje vdiqën më vonë në spital.

Ai tha se gjithsej 98 persona u dërguan në spital pas sulmit, raporton BBC.

Nga 98, 16 ishin fëmijë, 46 ishin gra dhe 36 ishin burra.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Von der Leyen: Vrasja e civilëve në Bucha përbën krim lufte

Ndërsa po largohej nga Ukraina,  presidentja e Komisionit të BE-së, Ursula von…

Izraeli sulmoi sërish Gazën nga ajri

Avionët luftarakë izraelitë kanë kryer edhe një herë sulme ajrore kundër objekteve…

Takoi dy ish-drejtuesit e OVL UÇK-së pas dënimit nga Specialja, flet djali i Hysni Gucatit: Ata kanë pritur një vendim të tillë për disa arsye

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së,…

BE-ja ndan 32 milionë euro për energjetikën në Ballkanin Perëndimor

Efikasiteti energjetik dhe lufta kundër ndryshimit të klimës, janë dy objektivat e…

Stoltenberg: Pak e besueshme se s’pati koordinim me Rusinë për uljen e aeroplanit në Minsk

Gazetari bjellorus, Roman Protasevich, u ndalua të dielën në Misk, pas devijimit…