Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën Infektive si pasojë e Covid-19 kanë vdekur dy burra, njëri në moshën 45 vjeçe nga Kumanova, kurse tjetri i moshës 78 vjeçe nga Dibra.

I ndjeri nga Kumanova kishte diabet, fibrilacion atrial, hipertension dhe obezitet, ndërsa i ndjeri nga Dibra kishte FOB (Bronkit Kronik Obstruktiv), hipertension dhe  ishte nën terapi  për të dy sëmundjet kronike.

Gjatë 24 orëve të fundit janë relizuar 392 testime prej të cilëve 44 kanë rezultuar pozitive. Sipas qyteteve në Kumanovë 23 raste, Shkup 11, Tetovë 4, Manastir 2 dhe Prilep 1.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 në vendin tonë shkon në 329, prej të cilve 12 janë shëruar kurse 9 kanë përfunduar me fatalitet.

Sipas qyteteve deri më tani gjithse raste me Covid-19 ka në:
• Shkup – 175
• Dibër – 47
• Kumanovë – 47
• Shtip – 14
• Tetovë – 10
• Prilep – 10
• Strugë – 7
• Velesi – 6
• Manastir – 4
• Ohër – 3
• Kavadarci – 2
• Gostivar – 1
• Kriva Palankë – 1
• Strumica – 1
• Gjevgjeli – 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…