Betejën me Koronavirusin në 24 orët e fundit 117e kanë humbur 42 persona, 15 prej të cilëve vetëm në Shkup. 4 viktima janë regjistruar në Kumanovë, nga tre viktima janë regjistruar në Prilep, Strumicë dhe Koçan. Nga 2 viktima janë regjistruar Manastir, Gostivar, Kavadar, Shtip dhe Ohër. Ndërsa nga një viktimë janë regjistruar në Tetovë, Veles, Kriva Pallankë dhe Vinicë. Ndërkohë nga 4 598 teste të realizuara 1 174 persona kanë rezultuar pozitivë, prej të cilëve 430 vetëm në Shkup. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 811 persona të shëruar, ku gjysma prej të cilëve në kryeqytet. Rastet aktive për momentin në vend janë 22 485.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

BE me thirrje për Kosovën dhe Serbinë: Ndaloni retorikat nxitëse

Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që t’i ndalojnë…

Albright flet për Specialen, ka një mesazh për Kosovën

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit Madeleine Albright, në konferencën e sotme të Komitetit…

Gjuriq: “Grupi i miqve të Serbisë në Kongresin amerikan po rritet”

Ambasadori i Serbisë në Washington Marko Gjuriq ka thënë se grupi i…

Çështja e identitetit, Karakaçanov sfidon Gruevskin

Kreu i Lëvizjes Bullgare VMRO njëherë edhe ministri bullgar i Mbrojtjes, Krasimir…

Pekevski: Shtete të tjera janë prapa vetos bullgare

Analisti politik Sinisha Pekevski beson se vetoja bullgare nuk është qëndrim i…