Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë vendin janë shënuar 36 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, nga gjithsejtë 411 teste të kryera. Ndërkohë që vetëm një person ka ndërruar jetë, ndërsa 13 janë shëruar.

Të shëruarit janë nga: Shkup-6, Kumanovë-2, Tetovë-1, Prilep-1, Makedonski Brod, 1, Vinic-1 dhe Pehçevë-1. Ndërkohë personi që ka nderuar jetë është nga Velesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rikthimi i kuvendit, LSDM-ja kërkon përgjigje me shkrim nga Xhaferi

LSDM-ja nuk do të heqë dorë nga nisma për rikthimin e Kuvendit…

Shefi i ushtrisë kërkon vazhdimin e misionit paqeruajtës zviceran në Kosovë: Situata politike është tensionuar

Shefi i ushtrisë zvicerane, Thomas Süssli, duke u kthyer nga një vizitë…

Londër/ Alarm më stacionin e trenit, evakuohen qytetarët

Një objekt i dyshimtë që u gjet në një tren në Londër…

Kosova i vendos sanksione të reja Rusisë

Kosova ka vendosur sanksione të reja Federatës Ruse dhe Bjellorusisë në raport…

KRRE do të vendosë për çmimet e reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energji dhe Shërbime të Ujit (KRRE) sot do të…