Një tjetër mrekulli është regjistruar në rrënojat e tërmetit në Turqi, ku një nënë dhe djali i saj 5 vjeçar kanë arritur të dalin gjallë pas 68 orësh.

33-vjeçarja Serap Topal dhe djali i saj, Mehmet Hamza Topal u bllokuan në rrënojat e shtëpisë së tyre në Kahramanmaras pas tërmetit 7.8 Rihter.

Nëna dhe fëmija, të mbuluar nga pluhuri dhe rrënojat panë vullnetarët britanikë të SARAID-it dhe gjermanë që arrinin t’i shpëtonin në orët e para të së enjtes.

https://twitter.com/dailyummah/status/1623555863830212609/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1623555863830212609%7Ctwgr%5E2ab15047c4e99770551d052e826dae1a6bcf199a%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tetovasot.com%2F2023%2F02%2Fnje-tjeter-mrekulli-ne-rrenojat-e-termetit-ne-turqi-33-vjecarja-del-e-gjalle-me-djalin-e-saj-pas-68-oresh%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti për marrëveshjen e Washingtonit: Më shumë tentim për ujdi të shpejtë, sesa ndihmë ndaj Kosovës e Serbisë të ecin përpara

Kryeministri Albin Kurti ka komentuar sot marrëveshjen e Washingtonit ndërmjet Kosovës dhe…

Zyrtari i PD-së përballet me të papriturën, ja çfarë i ndodhi gjatë natës

Makina e kryetarit të grupseksionit të PD në Vaun e Dejës, Ariston…

Dënohet me tre vjet burg një punonjës aeroporti për fotografim të grave në Egjipt

Një gjykatë egjiptiane e ka dënuar një zyrtar në aeroportin e Kajros…

Sela: E çuditshme, Zaev është shumë kritik ndaj meje kurse kryeministri u bë me ndihmën time

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, sonte në “Click Plus” në…

Një vit pas referendumit për Marrëveshjen e Prespës

Zgjidhja e kontestit shumë vjeçarë për çështjen e emrit mes Maqedonisë së…