Parlamenti i Ukrainës ka thënë se 32 gazetarë janë vrarë që nga pushtimi rus i Ukrainës më 24 shkurt.

Shifra vjen ndërsa forcat ruse vazhdojnë ofensivën e tyre përgjatë krahut lindor të vendit dhe avancojnë ngadalë drejt qendrës së Severodonetsk.

189 milje në jug të kufirit rus, qyteti i rrënuar është një nga zonat e fundit në rajonin lindor të Luhanskut ende nën kontrollin e Ukrainës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

E pëson ushtria belge, hakerët gjejnë “vrimën” dhe paralizojnë sistemin e rrjetit kompjuterit të ministrisë së Mbrojtjes

Ministria belge e Mbrojtjes është ballafaquar me një sulm të rëndë kibernetik,…

Ukrainës do t’i duhen dekada për të hyrë në BE, thotë Macron

Ukrainës do t’i duhen dekada për t’u pranuar në Bashkimin Evropian, thotë…

Kryeministrja e Suedisë e konfirmon: Do të aplikojmë në NATO

Kryeministrja e Suedisë, Magdalena Andersson, e ka konfirmuar se vendi i saj…

18 të bllokuar nga shembja e ndërtesës në Kinë, arrestohen ndërtuesit

Të paktën nëntë persona janë arrestuar pas shembjes së një ndërtese në…

Sot 26 viktima dhe 722 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në në 24 orët e fundit janë…