Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2847 teste të kryera janë regjistruar 450 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 1001 pacientë.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 28 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 150.672 raste, prej të cilëve 129.909 janë shëruar, kurse 4.714 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht 16.049 raste aktive me virusin korona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

State Departmenti deklarohet për takimin Blinken, Osmani, Kurti, dialogu temë kryesore

Në faqen zyrtare të Departamentit të Shtetit Amerikan kanë lëshuar një njoftim…

VMRO-DPMNE: Java e tretë nga tragjedia me autobusin, qeveria pa përgjigje dhe përgjegjësi

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se tashmë kanë kaluar tre javë…

Urimi i Presidentes Osmani: Le të shërbejë kjo festë si moment reflektimi për tolerancë, mirëkuptim e solidaritet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ua ka uruar qytetarëve festën e Kurban…

PD shpall zgjedhjet për kryetarin e ri më 13 Qershor

Partia Demokratike do të mbajë zgjedhjet e brendshme për të zgjedhur kryetarin…

Matthew Palmer, Përfaqësues i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Shtetit ka emëruar Zëvendës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësuesin…