Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2866 teste, ndërkohë që janë regjistruar 26 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, dhe atë: Shkup-13 dhe Tetovë-5, Kumanovë-1, Prilep-1, në Gostivar-3 në Shtip-1 dhe 2 të infektuar në Kërçovë. Janë regjistruar edhe 8 pacientë të shëruar, 3 në Strumicë, 2 në Tetovë, 2 në Kumanovë dhe 1në Shkup. Ndërkohë që në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…