Ministria e Shëndetësisë njofton  prej 330 testeve të realizuara gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar edhe 26 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Sipas qyteteve në  Shkup janë regjistruar 4 raste, Kumanova-11, Prilep-3, Tetovë -4, Veles-2, Kocani-1 dhe Probishtip-1. Me rastet e fundit numri i personave të prekur virusin korona në vendin tonë shkon në 854.

Ministria e Shëndetësisë njofton zyrtarisht se gjatë 24 orëve të fundit 4 pacientë me koronavirus kanë ndërruar jetë në Klinikën Infektive në Shkup. Një pacient nga Shkupi në moshën 79-vjeçare, një nga Velesi në moshën 58 vjeçe, pacient nga Prilepi në moshën 67 vjeçare, dhe një pacient tjetër nga Shkupi në moshën 63 vjeçare.

Nga Ministria e Shëndetësisë  gjithashtu informojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe tre pacient, të cilët janë kuruar në kushte shtëpiake. Numri i përgjithshëm i pacientëve të shëruar nga Covid-19 në vendin  shkon në 44.

854 rastet e diagnostifikuar me Covid-19 në vendin tonë  sipas vendbanimit janë regjistruar në:

Shkup – 316.
Kumanovë – 211
Dibër – 49.
Shtip-27
Prilep –75.
Tetovë – 37
Strugë – 43
Veles – 32
Manastir –9
Ohër –4.
Kavadar – 3.
Gostivar –8
Gjevgjeli – 4
Strumicë- 2.
Kriva Palankë-3
Radovish – 4
Krushevë – 3
Kocanë – 22
Probishtip – 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…