Ministria e Shëndetësisë informon se në Institutin për Shëndet publik gjatë ditës së sotme janë regjistruar 8 pacientë të shëruar. Sipas qyteteve, 7 nga Shkupi dhe një nga Prilepi.

Në Klinikën Infektive në Shkup ka ndërruar jetë një paciente 60 vjeçare nga Kumanova e cila ishte pranuar në spital me 27 prill. Në spitalin “8 shtatori” në moshën 59 vjeçare ka ndërruar jetë një pacient nga Struga, i cili ishte pranuar në spital me 16 maj. Në të njëjtin spital jetë ka ndërruar edhe një 51 vjeçar nga Shkupi i cili është shtruar në spital me 4 maj.

Në 24 orët e fundit janë realizuar 286 testime prej të cilëve 25 kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas qyteteve, 16 raste janë regjistruar në Shkup, 4 në Tetovë, 1 në Strugë, dhe nga dy raste në Veles dhe Ohër.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara me COvid-19 në vendin tonë, që nga fillimi i epidemisë është 1.817 prej të cilëve 1.301 janë shëruar. Numri rastve që kanë përfunduar me fatalitet është 104 kurse aktualisht aktiv janë 412 raste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…