Sportistët shqiptarë marrin 5 medalje në këtë aktivitet

Dy kampionë dhe 3 nënkampionë Ballkani. Këto janë rezultatet e Shqipërisë në kampionatin e mbajtur në Zagreb.

Denis Nurja triumfoi në duelin me kroatin Petar Cetinic, duke e shembur në ring në raundin e dytë dhe fituar medaljen e artë për peshën deri 69 kilogramë.

Një sukses me nock out për Nurjan që ishte dominues në këtë sfidë. Medalje e artë edhe për Alban Beqirin për peshën deri 75 kilogramë.

Beqiri e fitoi me pikë 3 – 2 përballjen me kroatin Noa Jezek që ishte më i saktë me goditjet e tij.

Argjend në këtë kampionat ballkanik morën Krenar Zeneli, Rexhildo Zeneli dhe Indit Laci. Në këtë aktivitet merrnin pjesë 7 vende të rajonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Në nëntor vëllazërorja Kosovë – Shqipëri

Në muajin nëntor pritet të zhvillohet një ndeshje vëllazërore mes Kosovës dhe…

Operacioni fshesa te Real Madridi, këta janë pesë lojtarët e parë që do të largohen

Shumë ndryshime pritet të ketë te Real Madridi për edicionin e ardhshëm,…

Champions e Europa League, Superkupa e Evropës dhe Botërori i Klubeve, në duart e anglezëve

Champions e Europa League, Superkupa e Evropës dhe Botërori i Klubeve, në…

Chelsea në majën e Europës, fiton për herë të dytë trofeun e Champions League

Për herë të dytë në histori, Chelsea është në majën e futbollit…

Bayerni barazim me Hertha (VIDEO)

Bayern Munich e ka filluar mbrojtjen e titullit me barazim 2-2 në…