Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi.

Një postim në rrjete sociale u bë mollë sherri mes dy të rinjve, njeri prej të cilëve mbeti i vdekur.

17-vjeçari Ibrahim A, vrau mikun e tij i kishte kërkuar mikut të tij Muhammed Şeyh Ahmed, që ta fshinte një postim të publikuar.

Ky i fundit, refuzoi që të bënte një gjë të tillë, e kjo ngjalli një debat të ashpër mes dy të rinjve, shkrujnë mediat turke përcjell Klankosova.tv

Ibrahim A, me këtë rast e goditi shokun e tij me thikë në zemër, duke e lënë të vdekur në vend.

I dyshuari u arrestua dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë.

Rasti ka ndodhur në qytetin e Gaziantepit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Franca regjistroi 400 vdekje të lidhura me të nxehtin në gusht

Përgjatë valës së të nxehtit në gusht, autoritetet në Francë i kanë…

Shqetësimet për sigurinë kombëtare, SHBA anulon licencën e një kompanie kineze

Uashingtoni ia ka anuluar licencën amerikane një prej kompanive më të mëdha…

Haradinaj: Bashkimi me Shqipërinë është real

Bartësi i listës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) për zgjedhjet…

Zjarri në spitalin modular të Tetovës, Besimi: Ka fakte të pakontestueshme për pafajësinë time

Ish-drejtori i spitalit të Tetovës, Florin Besimi si i akuzuar në rastin…

Ulen çmimet e derivateve të naftës, rikthehen çmimet si para pandemisë

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së…