Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 1.086 testime dhe janë regjistruar 150 raste të reja.

Prej rasteve të reja 93 janë në Shkup, 7 Kumanovë, 3 Shtip, 4 Prilep, 12 Tetovë, Strugë 3, Manastir Negotinë dhe Koçani nga 1, Ohër 9, Kërçovë 8 dhe Resnjë 5.

Nga Ministria e Shëndetësisë bëjnë të ditur se kanë humbur jetën nëntë persona, gjashtë nga Tetova dhe tre nga Shkupi.

Momentalisht në Maqedoni ka 3.393 raste aktive me coronavirus ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë diagnostifikuar 5.906 persona, prej të cilëve 2.236 persona janë shëruar dhe 277 persona kanë humbur jetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…