Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit 14 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19.

Kurse nga 2 mijë e 708 testime, 473 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Në anën tjetër 505 pacientë ia kanë dalë betejës me virusin vdekjeprurës.

Ndërsa që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut janë regjistruar 213 mijë e 779 raste pozitive me virusin korona, janë shëruar 197 mijë e 998 pacientë, kanë vdekur 7 mijë e 492 njerëz dhe vazhdojnë të jenë të infektuar edhe 8 mijë e 289 raste aktive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…