Nga Ministria e shëndetësisë kanë njoftuar se në 24 orët e fundit janë realizuar 1535 testime ndërsa janë regjistruar 129 raste të reja me KOVID-19. Në Shkup-45, Kumanovë-7, Dibër-1, Shtip-25, Prilep-4, Tetovë-9, Strugë-5, Manastir-6, Ohër-3, Gostivar-9, Koçan-3, Demir Hisar-1, Sveti Nikolë-3, Kërçovë-6.

Instituti i Shëndetit Publik regjistron 109 pacientë të shëruar nga: Shkupi-60, Kumanovë-7, Shtip-16, Prilep-1, Tetovë-12, Gostivar-6, Kavadar-2, Veles-4, Vinic-1.

6 persona vdiqën, 5 pacient nga Shkupi dhe një nga Struga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…