Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1019 teste, me çrrastë janë riregjistruar 125 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në: Shkup-89, Kumanovë-4, Shtip-2, Prilep-2, Tetovë-11, Strugë-3, Veles-1, Ohër-8, Gostivar-1, Strumicë-2, Kërçovë-1 dhe Resnjë-1.

Sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 6 pacientë të shëruar, dhe atë në: Shkup-1, Prilep-1, Veles-4. Ndërsa kanë nderuar jetë 7 persona, tre nga Shkupi, një nga Shtipi, një nga Tetova dhe dy nga Struga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…