12 raste pozitive dhe asnjë rast i vdekjes janë shënuar në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i rasteve aktive me koronavirus është 106 ndërsa numri i të shëruarve është 14.

Sa i përket vaksinimit, numri i qytetarëve të imunizuar në nivel vendi është mbi 282 mijë, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa, deri më sot 78.298 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Brenda 24 orëve në Kosovë janë vaksinuar 11.518 persona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…