Në Maqedoninë e Veriut po vijon trendi i njejtë i të infektuarëve nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë bërë 854 testime, ndërsa janë regjistruar 111 raste të reja me koronavirus.

Në bazë të qyteteve, 63 raste janë regjistruar në Shkup, Kumanovë-11, Shtip-12, Tetovë-8, Veles-3, Ohër-1, Gostivar-3, Kriva Pallankë-1, Koçani-9.

Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar gjashtë pacientë të shëruar, edhe atë: Prilep-1, Tetovë-4, Manastir-1.
Dy pacientë kanë humbur jetën. Ndërkohë, gjatë ditës së djeshme ishin regjistruar 125 raste dhe dy të vdekur, ndërsa dy ditë më parë shifrat ishin rekorde mbi 170 të infektuar.

Maqedonia e Veriut vazhdon ti prijë vendeve në rajon me numrin më të madh të të infektuarëve si dhe me vazhdimin e masave të përkujdesit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…