Njëmbëdhjetë persona në një fluturim të “Delta Airlines” u dërguan në spital të martën, pasi përjetuan turbulenca të rënda përpara se të uleshin në Atlanta, tha një zëdhënës i kompanisë.

Aeroplani mbante 151 pasagjerë dhe 14 anëtarë të ekuipazhit nga Milano kur ndodhi turbulenca shtoi ai.

Ndërsa shkalla e lëndimeve, nuk ishte e qartë menjëherë.

“Anëtarët e ekipit të kujdesit të Delta-s po mobilizohen për t’u lidhur me klientët në fluturimin Delta 175 që përjetuan turbulenca të rënda përpara se të uleshin të sigurt në Atlanta të martën”, citohet të ketë thënë zëdhënësi, shkruan CNN.

E sipas Agjencisë Federale të Aviacionit, fluturimi ndodhej rreth 40 milje në verilindje të aeroportit Hartsfield-Jackson të Atlantës.

”Prioriteti ynë është të kujdesemi për klientët dhe ekuipazhin tonë që pësuan lëndime. Ne jemi mirënjohës për reaguesit e parë që takuan avionin për të ofruar kujdes mjekësor dhe që po transportojnë të plagosurit në spital”, shtoi zëdhënësi i Delta-s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nisin përgatitjet për ndryshimin e Kodit Zgjedhor

Ministri i Drejtësisë Nikolla Tupançevski, potencoi se gjatë kësaj jave të gjitha…

Rama pret Borrellin në Tiranë: Mbledhja e parë jashtë Brukselit e Këshillit të Stabilizim-Asociimit

Në Tiranë është duke u zhvilluar takimi i Këshillit të Stabilizim Asocimit…

Aktakuzë ndaj një personi që u merrte deri 200 euro për dokumente false migrantëve

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në…

Kërcënohet me vdekje politikani serb në veri, tërhiqet nga politika dhe “zhduket”

Lideri i “Lëvizjes për mbrojtjen e Kosovës”, Nebojsha Joviq është tërhequr nga…

Abazoviç uron Kosovën për ditën e Pavarësisë si zv.kryeministër i Malit të Zi! “Tërbim mediatik” në Beograd

Zv.kryeministri malazes Dritan Abazoviç  ka uruar Kosovën për ditën e Pavarësisë, duke…