Ministria e Shëndetësisë informoi brenda 24 orëve nga gjithsej 1902 teste të realizuara, janë regjistruar 108 raste të reja me koronavirus. Ndërsa në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 112 pacientë të shëruar. Për fat të keq betejën me Covid-19 kanë humbur 2 pacientë nga Kumanova, viktimat janë të moshës 64 dhe 72 vjeçar.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend shkon në 13.076 të infektuar, numri i pacientëve të shëruar në 9625 ndërsa numri i viktimave në 551. Raste aktive numërohen 2900 raste./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…