Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 841 teste ndërsa janë regjistruar 103 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në Shkup-46, Kumanovë-6, Shtip-6, Prilep-2, Tetovë -17, Strugë-9, Veles-3, Manastir-1, Ohër-3, Kavadar-1, Gostivar-1, Strumicë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Resnjë-6. Ndërkohë që kanë nderuar jetë 5 persona dhe atë: një pacientë nga Kumanova i moshës 80 vjeçe, një nga Shkupi i moshës 74 vjeçe. Në 8 shtatori gjithashtu kanë ndërruar jetë dy pacientë nga Shkupi, njëra e moshës 73 vjeçe dhe tjetra e moshës 45 vjeçe. Ka ndërruar jetë edhe një pacientë në Spitalin e Tetovës i moshës 65 vjeçe, duke çuar kështu numrin e të vdekurve nga Kovid-19 në 24 orët e fundit në 5 pacientë.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë shëruar 13 pacientë, Shkup-13, Tetovë-2 dhe një në Prilep.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…