Zëvendësministri i Jashtëm i Ukrainës falënderoi aleatët për ndihmën e tyre ushtarake për Ukrainën deri më tani, por gjithashtu theksoi nevojën e vendit për më shumë ndihmë për të mposhtur Rusinë.

Andriy Melnyk u bëri thirrje partnerëve të Ukrainës që siç tha të “kapërcejnë të gjitha linjat e kuqe artificiale”

“Aleatët tanë duhet të kuptojnë shkallën e kësaj lufte,” tha ai. “Mbështetja duhet të jetë 10 herë më e madhe tani”, raporton CNN.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mbi 2.3 milionë të infektuar në botë/ Besueshmëria e medias në kohën e Covid-19

Edhe disa javë pas ndërprerjes së papritur të jetës prapë të shoqëron…

Ndihmës Sekretarja amerikane për Çështje Europiane viziton Kosovën

Ndihmës Sekretarja për Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike Karen Donfried do të udhëtojë…

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Sot në orën 09:11 është ndjerë tërmet në Maqedoninë e Veriut. Tërmeti…

Reduktimet e rrymës gjatë dimrit, Ukraina u bën thirrje refugjatëve që të qëndrojnë jashtë vendit

Refugjatët që ikën pas pushtimit rus të Ukrainës duhet të qëndrojnë jashtë…

Kryediplomati kroat: Është koha që Evropa t’ia heq vizat Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Gërliq Radman ka thënë…