Një zjarr ka shpërthyer në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia sipas Dmytro Orlov, kryebashkiaku i qytetit të afërt të Energodar.

“Kërcënim për sigurinë botërore!!! Si pasojë e granatimeve të pamëshirshme nga armiku i ndërtesave dhe blloqeve të centralit bërthamor më të madh në Evropë, centrali bërthamor i Zaporizhzhisë është në flakë!!!” Orlov postoi në Facebook raporton “CNN”.

“Kërkoj, ndalo! Ndaloni menjëherë bombardimin e termocentralit bërthamor të Zaporizhzhya,” tha kryebashkiaku në një video-mesazh. Në një postim të mëparshëm ai shkroi, “ndaloni bombardimin e termocentralit Zaporizhzhia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Aleati i Putinit gjendet i vdekur bashkë me gruan dhe vajzën

Vladislav Avayev, një aleat i afërt i Presidentit rus, Vladimir Putin, i…

Maqedoni e Veriut: 29 të vdekur dhe 561 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se…

Ukraina nis trajnimin e civilëve në rast konflikti me Rusinë

Ukraina ka përgatitur lëvizje të reja për shkak të tensioneve në rritje…

Policia për herë të parë në zgjedhjet lokale do ta sigurojë transportin e materialit zgjedhor

Nëpunësit policor në këto zgjedhjet për herë të parë do ta sigurojnë…

Vijojnë dërgimet e kutive të votimit në KZAZ, radhë të gjata në dorëzimin e kutive

Teksa komisionerët kanë nisur me numërimin në Pustec të Korçës, në rrethe…