Pas nje ndeshje spektakolare te mbyllur 3 me 3 ne ndeshjen e plote 90 minuta dhe me tej ne shtese, ishte Zvicra qe tek gjuajtjet e penalltive rezultoi me e sakte sa Franca.

Helvetet fituan 5 me 4 kunder Frances pas nje dueli me shume emocione dhe tani shkojne per te luajtur ne cerekfinale kunder Spanjes.

“Gjelat” me kete ikje te parakohshme jane surpriza e madhe e deritanishme ne Euro 2020.

Haris Seferovic kaloi Zvicren ne avantazh ne pjesen e pare ndersa ne te dyten, ata paten nje shans te madh per te dyfishuar mirepo Rodriges gaboi nga pika e bardhe. Nje moment qe ndryshoi ndeshjen pasi Franca realizoi tre gola te shpejte, dy nga Benzema dhe ai i Pogba qe ishte tejet spektakolar. Por skuadra e Petkovic nuk u dorezua dhe fillimisht shkurtoi diferencat me ane te Seferovic ndersa me tej ai qe barazoi ne shtesen e duelit ishte Gavranovic. Sfida shkoi ne 30 minutat shtese e mandej edhe tek penalltite. Zviceranet i shenuan te peste ndersa francezet kater pasi ne fund ishte Mbappe qe gaboi.

Granit Xhaka shijon suksesin ekipor bashke me Shaqirin dhe Mehmedin, dhe i kenaqet edhe çmimit si lojtari i ndeshjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…