Mërgimtarë shqiptarë janë mbledhur sonte në Vintetur të Zvicrës, për të pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe të Alternativës, Afrim Gashi.

Mërgata shqiptare me eufori po pret 12 prillin për të ardhur të votojë në vendlindje dhe për të bë ndryshimin pozitiv, siç e bëri diaspora në Kosovë duke votuar për Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen. Në bashkëbisedimin e zhvilluar, mërgimtarët kanë shprehur qartë pakënaqësinë me situatën në vendlindje, duke premtuar se nga mosha 18 deri 88 do të vijnë për të bë ndryshimin e shumë nevojitur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…