Mërgimtarë shqiptarë janë mbledhur sonte në Vintetur të Zvicrës, për të pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe të Alternativës, Afrim Gashi.

Mërgata shqiptare me eufori po pret 12 prillin për të ardhur të votojë në vendlindje dhe për të bë ndryshimin pozitiv, siç e bëri diaspora në Kosovë duke votuar për Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen. Në bashkëbisedimin e zhvilluar, mërgimtarët kanë shprehur qartë pakënaqësinë me situatën në vendlindje, duke premtuar se nga mosha 18 deri 88 do të vijnë për të bë ndryshimin e shumë nevojitur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Veritas”, akuza të reja për punën e UT-së

Revista “Veritas” me akuza të reja për parregullsi në Universitetin e Tetovës.…

Kurti për sulmet në Zveçan dhe Zubin Potok: Të nxitura nga Serbia në sy të ndërkombëtarëve

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, vlerëson se sulmet në Qendrat e Regjistrimit…

Gërvalla: Për t’i akuzuar shqiptarët Serbia është gatshme të bëjë gjithçka

Ministria e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se priste që…

Delta detyron Holandën të rikthejë masat kufizuese

Kryeministri i Holandës, Mark  Rutte, njoftoi të premten në mbrëmje një seri masash për të…

Koronavirusi, kallëzim penal për ish drejtoreshën e Klinikës për sëmundje të lëkurës

Ministria e Punëve të Brendshme ka ngritur kallëzim penal kundër ish drejtoreshës…