Penzionerja Liljana Todorovska e cila është nënshkruese e projektit për qendrën europiane për Lidhjen Ndërkombëtare e Boki 13, mëngjesin e sotëm është marë në pyetje në Prokurori, njoftojnë nga A1on.

Ajo u bë aktuale kur u mor vesh se ka ngritur 720 mijë euro në bazë të marrëveshjes të Lidhjes Ndërkombëtare.

Në Prokurori në pyetje ishte edhe Zoran Kiçeec, biznesmen, i dyshuari i dytë në rastin “Reket”.

Ai u pa gjithashtu edhe në inçizimet e La Verita si me Boki 13 mori reket nga Orce Kamçev.

Deri tani për rastin që tronditi publikun e Maqedonisë dhe skenën politike kanë dëshmuar prokuroret Lile Stefanova e cila gjithashtu përmendej në inçizimet nga ana e Orce Kamçev, Elizabeta Josifovska dhe prokurori Burim Rustemi, si dhe shefja e kabinetit të Janevës, derisa nesër para Ruskoskës dëshmi duhet të jep pikërisht prokurorja speciale Katica Janeva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…