Po vazhdon të përhapet zjarri në ish fabrikën e Monopolit në Tetovë. Objekti gjendet në dalje të Tetovës.

Për momentin zjarrin janë duke e shuar zjarrfikës të Tetovës, ndërsa në ndihmë kanë ardhur edhe zjarrfikës nga Shkupi ngase zjarri është i madh dhe po zgjerohet edhe ndaj objekteve tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Britania e Madhe vendos sanksione ndaj importit të havjarit dhe diamanteve nga Rusia

Industria ruse e mallrave luksoze është e fundit që është vënë në…

Parlamenti britanik votoi kundër zgjedhjeve të reja

Parlamenti britanik nuk e mbështeti kërkesën e kryeministrit Boris Johnson për zgjedhje…

Kurti nga Peja flet për dialogun me Serbinë: As nuk e neglizhojmë, as nuk ngutemi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk do…

Rikthehet ndotja e ajrit në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut është rikthyer ndotja e ajrit në shifra alarmante,…

Tre viktima dhe 21 raste të reja me Covid-19, shërohen 38 persona

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 279 teste,…