Zjarrfikësit grekë kanë bërë betejë me flakët e zjarrit gjatë gjithë mbrëmjes së kaluar në zona të ndryshme në afërsi të Athinës.

Zjarret e mëdha kanë shpërthyer në Kranidi, Itea dhe Argolidha.

Sipas zjarrfikësve, disa vatra zjarri janë ende aktive, por deri më tani nuk raportohet për ndonjë rrezik të mundshëm për ndonjë vendbanim.

Ndërkohë sot do të bëhen vlerësim i parë për dëmet materiale që u shkaktuan në hotelin, në Kranidi i cili u shkrumbua mbrëmë nga flakët e zjarrit.

Zjarri në Kranidi nisi dje në orën 19:24, në një vendgrumbullim me inerte ndërtimi, vetëm 100 metra larg nga hoteli që u shkrumbua.

Zjarri në Itea është vënë nën kontroll, me zjarrfikësit që kanë luftuar gjatë gjithë natës për të vënë nën kontroll vatrat e zjarrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tetova shpall Rifat Jasharin “Qytetar Nderi”

Komuna e Tetovës, ka shpallur dy ditë më parë “Qytetar Nderi” Rifat…

Konfiskohet marihuanë në vlerë prej 800.000 eurove, kryeshefi nga Prilepi ka qenë “pastrues”

Ishin ndjekur për disa muaj, kurse dje MPB-ja në bashkëpunim me Shërbimin…

Në Kizhevak të Serbisë gjenden mbetje mortore të viktimave të masakrës së Rezallës

Në Kizhevak të Serbisë është konfirmuar ADN-ja e mbetjeve mortore të zhvarrosura.…

Haxhiu: S’heqim dorë nga Vettingu, këtë muaj procedojmë ndryshimet në pakon ligjore të KPK-së

Ministria e Drejtësisë këtë muaj do të procedojë drejt Kuvendit të Kosovës…

Në veri të Krimesë shpallet Situatë Emergjente

Autoritetet e instaluara nga Rusia në Krime, kanë shpallur Situatë Emergjente, në…