Dyshohet se shkak i zjarrit është bërë një defekt në një pajisje ngrohëse

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën në Rusi si pasojë e një zjarri që ka përfshirë një azil. Sipas zyrtarëve rusë 6 persona të tjerë janë plagosur ndërsa dyshohet se shkak i zjarrit të jetë bërë një defekt në një pajisje ngrohje.

I gjithë kati i fundit i ndërtesës dykatëshe prej druri është shkrumbuar nga zjarri gjatë natës. Për shuarjen e flakëve janë angazhuar dhjetëra zjarrëfikës.

Agjencia ruse e lajmeve Tass bën me dije se ky azil funksiononte në mënyrë ilegale, por të tilla mësohet se ka shumë në Rusi. Duke qenë se janë të paregjistruara si të tilla ato konsideroheshin pronë private dhe nuk i nënshtroheshin inspektimeve të sigurisë.

Sakaq, për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë ka nisur një hetim nga autoritet atje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Përfshihet nga zjarri një institut ushtarak rus, raportohet për të vdekur dhe për të lënduar

Një zjarr i madh ka shpërthyer sot në ndërtesën e Institutit Ushtarak…

BE-ja nuk i përjashton sanksionet ndaj politikanëve të Ballkanit

Zyrtarët e Bashkimit Evropian(BE), shpesh i kanë kritikuar liderët politikë në rajonin…

India vazhdon masën e izolimit kombëtar

Izolimi kombëtar për shkak të koronavirusit është zgjatur edhe për 2 javë…

I punësuari në NQP Shkup infektohet me koronavirus

Nga NQP-Shkup thonë se personi nga kjo ndërmarrje i cili tashmë ka…

Kurti: Diaspora ka kontribuar në ekonominë e Kosovës dhe Shqipërisë, por s’ka pasur vëmendjen e institucioneve

Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, bashkë me…