Një shpërthim i shkaktuar nga një zjarr në një fabrikë kimikatesh në Stamboll bëri që një cisternë metalike të fluturonte në ajër.

Nga shpërthimi mbetën të plagosur 2 zjarrfikës ndërsa nuk raportohet ende për viktima.

Flakët nisën në fabrikën në zonën e Tuzla në anën aziatike. Nuk dihen ende shkaqet.

Zjarrfikësit u lënduan në përpjekje për të shuar flakët, që u përhapën në automjetet në parkingun e fabrikës.

Një ekip prej 138 personash dhe 20 zjarrfikësesh po punon për shuarjen e flakëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Autori i librave për krimet serbe në Kosovë: Po t’i deponohej Serbisë aktakuza në kohë, sot nuk do ta kishim Gjykatën Speciale

Nusret Pllana, autor i librave për krimet serbe në Kosovë, ka deklaruar…

COVID-19, rritje dramatike e rasteve në Brazil

Rastet e reja me koronavirus po mbushin spitalet dhe varrezat në gjithë…

Zgjedhja e presidentit, mision i pamundur për koalicionin qeverisës

Vështirë e arritshme po konsiderohet një marrëveshje politike për zgjedhjen e presidentit…

VIDEO / Publikohen pamjet nga bastisja e qelive të Grupit të Kumanovës në Burgun e Idrizovës

Para dy javësh më 20 Prill u hap lajmi se në Burgun…

Mini-Shengeni pritet të kthehet në Open Balkan

Në Forumin ekonomik që po mbahet në Shkup, një prej çështjeve që…