Një zjarr me përmasa të konsiderueshme ka rënë pasditen e së mërkurës në Romë. Mediat në vend raportojnë se zjarri ka rënë në një impiant të përpunimit të mbetjeve. Sipas autoriteteve lokale në vend, të pranishëm në vendin e ngjarjes janë disa ekipe zjarrfikësish ndërsa flakët janë përhapur në të paktën dy magazina ku mbaheshin letër dhe plastikë.

Ndërkohë, në mediat sociale janë publikuar pamje nga vendi i ngjarjes ku shtëllungat gjigante të tymit duken edhe nga kilometra larg.

Veç tymit që po ndot ajrin për banorët që jetojnë në atë zonë, situata përkeqësohet edhe pasi aty pranë ndodhen depo të gazit dhe benzinës. Deri më tani nuk ka raportime për të lënduar apo viktima.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Alarmon gjenerali Qehaja: Ja si Rusia po e shtrin ndikimin në Ballkan dhe si po i përzgjedh shtetet me përpikmëri

Njohësi i çështjeve të sigurisë kombëtare, gjenerali Ramadan Qehaja, ka thënë se…

Gati ligji kundër rrjeteve sociale që ndalojnë politikanët

Një projektligj i ri që pritet të shkaktojë debate po miratohet në…

Xhaferi: “Vidi , bez vie ne mozheme da prajme nishto”

El Cheka: Derguar nga Sami Ukshini Val Zeka dhe Shek Hallaqi Musa…

Egjipti dhe Rusia theksojnë se Izraeli duhet të ndalojë sulmet në Gaza

Në një telefonatë, dy diplomatët e lartë përsëritën se Izraeli duhet të…

Kamberi: Vuçiç po na shpopullon nga trojet tona, e nga ana tjetër kërkon “Open Balkan”

Nga Shkodra, ku mori pjesë në një aktivitet mbarëkombëtar me përfaqësues nga…