Ziadin Sela: Deputeti është zgjedhur për të përfaqësuar qytetarin me prezencë fizike sepse kështu e parasheh edhe Kushtetuta

I ftuar në emisionin ,,360° shkallë në Alsat M, Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka deklaruar se Kushtetuta e kërkon që Deputeti të jetë prezent fizikisht në seancat e Kuvendit dhe parashtrimi i amandameteve nga ana e Koalicionit Aleanca dhe Alternativa është në kuadër të detyrimeve që i ka opozita si korigjyes i pushtetit.
Duke folur për propozim ndryshimin e rregullores së Kuvendit Sela ka thënë: Nëse i shihni fjalimet e Deputetëve të Koalicionit Aleanca dhe Alternativa dhe mënyrës se si sillet Kryetari i Kuvendit duke ju ndërhyrë në fjalë, duke e devijuar bisedën nga tema por edhe duke ju marrë fjalën,paramendoni se në një seancë on-line si do të veprojë Kryetari i Kuvendit? Prandaj,puna e Deputetit të jetë prezentë,të flet dhe të mbrojë interesin e qytetarit me prezencë fizike në Kuvendë. Ka deklaruar Sela në emisionin ,,360°” shkallë në Alsat M.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…