Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, Sekretari Gjeneral i ASH dhe kreu Komunës së z. Arben Taravarin , sot vizituan zonat e prekura nga tërmeti në Durrës. Lidershipi i ASH nga afër ka parë situatën e vështirë duke i takuar edhe familjet që kanë braktisur shtëpitë e tyre të pa banuara. Bashkë me Ziadin Selën dhe Arbën Taravari ka qenë i pranishëm edhe një ekip mjeksor të cilët ju kanë bërë kontroll mjeksore të prekurve nga Termeti i para dy ditëve. Vetë Arben Taravari, i ka kontrolluar disa fëmijë, nëpër qendat e përkohshme të kurimit, duke i inkurajuar ato, që të gjejne forcën për ta përballur traumën e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…