Aleanca për Shqiptarët po vazhdon takimet me qytetarët e secilës njësi në Maqedoni. Takimi në Kumanovë dhe rrethinë ishte shumë frytdhënës sepse nga afër u njoftuam me problemet e qytetarëve nga afër. Shpresa e kah motshme e humbur e shqiptarëve të Kumanovës, u pa në sytë e tyre drejtuar për shpresë të re kah Aleanca për Shqiptarët. Premtojmë që nuk do ta zhgënjejmë asnjë dorë që po drejtohet tek ne për ditë më të mira! Ndërkaq, me takime të tilla do të vazhdojmë edhe më tej deri sa të takojmë çdo shqiptar në Maqedoninë e Veriut!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…