Pasi filloi seanca kuvendare për mosbesimin e Qeverisë, kryetari Talat Xhaferi dha pauzë prej 10 minutave.

Në sallë të pranishëm janë vetëm 60 deputatë të shumicës së re, ndërsa mungon Kastriot Rexhepi.

Deputetët e shumicës qeveritare nuk kanë hyrë në sallë, që do të thotë se LSDM dhe koalicioni, testin e shumicës së re e bën përmes kuorumit.

Informacionet e partive të shumicës së re, janë se të dy celularët e Kastriot Rexhepit, janë të fikur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tre viktima dhe 21 raste të reja me Covid-19, shërohen 38 persona

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 279 teste,…

Liderët e BE-së në solidaritet me Ukrainën: Bashkimi Evropian do të bëjë gjithçka që mundet për t’i dhënë fund luftës

Në ditën e 100 të luftës në Ukrainë, liderët e BE-së kanë…

Rusët po braktisin Putinin/ Pas luftës, po i drejtohen Finlandës

Në Vaalimaa, pika kufitare e Finlandës me Rusinë, 120 milje në lindje…

Osmani mesazh ndërkombëtarëve: Serbia kreu dhunë sistematike kundër popullit tonë

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, u ka bërë një mesazh…

Momente dramatike: Policia thyen xhamin e “Audi”-t luksoz dhe nxjerr zvarrë shoferin

Një skenë tipike për filma është regjistruar në Britani. Pamjet e publikuara…